Aktualności

 • 06.07.2018

  Realizujemy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

  Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Usługa w zakresie wykonania badań dotyczących zgodności z określonymi wymogami lub normami oraz certyfikacja sześciu typów urządzeń do obróbki drewna - ZUiUZ sp. j." czytaj dalej

 • 04.08.2017

  Zapraszamy do składania ofert na realizację usługi badań i certyfikacji

  Zaprasza do składania ofert na realizację projektu. czytaj dalej

 • 17.02.2017

  Certyfikacja trzech typów urządzeń do obróbki drewna produkcji Zakładu Urządzania i Utrzymania Zieleni A. Popek, J. Franek s.j

  Zapraszamy do składania ofert na realizację projektu zgodnych z zamieszczonym zapytaniem ofertowym. czytaj dalej

Video Tygodnia

Maszyna Tygodnia

Oferta Specjalna

tu jesteś:strona główna >recykling > technologie przetwarzania

Technologie przetwarzania

Wykorzystywane przez nas recyklery Bandit Beast to urządzenia mobilne, szybkoobrotowe, które pozwalają w większości zastosowań na otrzymanie pożądanej frakcji produktu końcowego w jednofazowym cyklu przetwarzania. Materiał wprowadzany do Beast’a jest kontrolowany przez układ podający, który przesuwa go w kierunku układu rozdrabniającego z wymaganą prędkością, tak aby produkować zrębek pożądanych wymiarów. System sit utrzymuje odcięte końcówki i szczapy wewnątrz komory układu tnącego, aż do chwili kiedy materiał osiągnie właściwy rozmiar. Urobek po opuszczeniu komory układu rozdrabniającego transportowany jest przez taśmowy przenośnik wyrzutowy umożliwiając hałdowanie produktu końcowego na pryzmach lub bezpośredni załadunek na środek transportu. W posiadanych przez nas urządzeniach zainstalowane są przemysłowe silniki wysokoprężne Caterpillar C15 540KM oraz C18 700KM odpowiadające normie emisyjnej TIER 3.

Standardowo urządzenia wyposażone są w szereg urządzeń bezpieczeństwa, jak m.in. układ tłumienia ognia (gaśnice samowyzwalające w okolicach panelu sterowania oraz silnika); zdalne sterowanie z wyłącznikiem awaryjnego zatrzymania maszyny, 4 wyłączniki awaryjnego zatrzymania układu hydraulicznego, piktogramy ostrzegawcze, wciągarkę i żuraw do asysty przy wymianie sit, syrenę wraz z sygnalizatorem świetlnym poprzedzającą rozruch urządzenia oraz „bezpieczne” kolory ostrzegawcze (pomarańczowy, żółty).

Istotnymi elementami wyposażenia oraz cechami konstrukcyjnymi naszych maszyn, które mają wpływ na jakość oferowanych przez nas usług są:

Głowica rozdrabniająca - „Cutterhead”

rozwiń
zwiń

Zależnie od zastosowanej konfiguracji frezów (bijaków) może w pewnym stopniu ciąć, miażdżyć lub rozłupywać podany materiał. Konstrukcja uchwytu narzędzia skrawającego w recyklerach Beast ma kształt zęba piły łańcuchowej, co umożliwia systemowi tnącemu wykonać precyzyjne, o regulowanej głębokości cięcie. Możliwość dostosowania konfiguracji frezów głowicy pozwala na lepszą skuteczność rozdrabniania w danej aplikacji i czyni recyklery bardzo uniwersalnymi urządzeniami do recyklingu odpadów.

Układ podający

rozwiń
zwiń

Recyklery Beast posiadają system podający złożony z ogromnego walca podającego oraz pojemnego koryta o długości 6m i szerokości 1,5m z wbudowanym listwowym transporterem. Dodatkowo burty wyposażone są w stalowe skrzydła zwiększające pojemność całego koryta podawczego. Walec podający dociska i miażdży materiał, umożliwiając efektywne wprowadzanie często nawet nieco ponadwymiarowy materiał jak np. baloty słomy. Recyklery Beast mają większe rozwarcie gardzieli, w stosunku do gardzieli większości typowych biomasowych rębaków przeznaczonych do rozdrabniania całych drzew. To pozwala im przetwarzać materiał o większej średnicy, rozdrabniać większą ilość pni na raz, a także ułatwia podawanie.

Układ wyrzutowy

rozwiń
zwiń

Model 3680 standardowo posiada składany do jazd transportowych przenośnik wyrzutowy o wysokości wyładowczej 5,3 m. Umożliwia sprawny załadunek urobku na wysokie przyczepy transportu lub hałdowanie na pryzmę.

Zestaw nożowy dla M3680

rozwiń
zwiń

(obejmuje: 30 uchwytów nożowych, 30 bloków specjalnych, 30 noży, 30 przeciw-noży, 30 (3/4" x 3" śruba specjalna), 30 (3/4-16) nakrętka specjalna (wysyłany oddzielnie)
Pakiet nożowy pozwala na produkcję „ciętej” zrębki z drewna bez zanieczyszczeń. Włókna drewna są cięte, a nie łamane. Obecnie taka struktur produktu końcowego jest bardziej preferowana przez odbiorców (wymagania technologiczne do dalszego przetwarzania lub wymagania niektórych instalacji do spalenia); ponadto uzyskiwany produkt końcowy może być drobniejszy i pozbawiony dużej liczby nadwymiarów dzięki zastosowanym sitom maszyny. Zastąpienie systemu bijakowego systemem nożowym pozwala zwykle na załadowanie o 25% materiału więcej na przyczepę tej samej objętości.

Zestaw osprzętu do produkcji „biotrociny” dla M3680

rozwiń
zwiń

(obejmuje: 60 uchwytów nożowych, 60 noży, 60 przeciwnoży, 60 (3/4" x 3" śruba specjalna), 60 (3/4-16) nakrętka specjalna, sito deflektorowe 1 ½” otwory kwadratowe deflektorowe sito uchylne 1” otwory kwadratowe)
Pakiet ten umożliwia recyklerom Beast wytwarzanie, drobnego, trocinopodobnego produktu, z drewna okrągłego w cyklu jednofazowym. Skuteczność systemu nożowego przy jednodnokrotnym rozdrabnianiu jest zadziwiająca - więcej niż 95% materiału nie przekracza 6mm. Możliwość efektywnego oraz ekonomicznego wytwarzania drobnego produktu, zmieni prawdopodobnie dotychczasowy rozmiar materiału, który obecnie jest podawany w kotłach opalanych zrębkami drzewnymi oraz domowych systemach grzewczych na zrębki. Wysokie ceny i deficyt konwencjonalnej trociny przyczynia się również do poszukiwania świetnej alternatywy jaką jest biotrocina.

Głowica magnetczna

rozwiń
zwiń

Umożliwia separację elementów metalowych od materiału (np. gwoździe, zszywki palet). Elementy metalowe jak np. gwoździe lub zrzywki palet, po rozdrobnieniu zostają wychwycone przez rolkę magnetyczną przenośnika wyrzutowego a następnie opadają grawitacyjnie po stalowym fartuchu na ziemię.

Instalacja zraszania

rozwiń
zwiń

Pozwala ograniczać pył i kurz towarzyszący rozdrabnianiu w niektórych aplikacjach, co przyczynia się do korzystniejszego wpływu dla środowiska.

Wentylator zmiany kierunku strumienia powietrza chłodnicy

rozwiń
zwiń

System odwracalnego wentylatora chłodnicy, który pozwala na samoczynne oczyszczanie chłodnicy silnika z drobin, pyłów i kurzu. Rozwiązanie poprawia efektywność, bezpieczeństwo pracy maszyny jak również eliminuje konieczność zatrzymywania i ręcznego oczyszczenia chłodnicy.

„Color critter”

rozwiń
zwiń

(osprzęt do barwienia zrębków; obejmuje mocowania systemu, kosz zasypowy pigmentu (907 kg), zespół auto-dozowników, panel sterujący „Color Critter” wraz z przyłączami do ukł. elektrycznego beasta; dwa zestawy spryskiwaczy wody):
Alternatywnym sposobem wykorzystania zrębków są funkcje dekoracyjne. Wykorzystując zasadnicza jednostkę 3680 wraz z opcjonalnym osprzętem Color Critter na naszych placach składowych z naturalnych zrębków jesteśmy w stanie wytworzyć barwiony mulcz. Ten typ produktu można wykorzystać działaniach związanych z zakładaniem terenów zieleni. Pod względem rekreacyjnym produkt ten jest bardziej atrakcyjny i trwalszy niż kora.
JEDNA MASZYNA i tyle możliwych zastosowań...

wsteczgóra